Tušila jsem, že když vyzkouším AIP (Autoimunitní protokol), život se mi změní. Nevěděla jsem ale jak moc. Rozhodnout se pro tuto dietu a životní styl chce odhodlání a trpělivost. Občas se můžou některé fáze zdát složité, a tak jsem se pokusila vám popsat mou cestu a třeba vás inspirovat.
Autoimunitní protokol je pro mnoho lidí velká výzva. Nevíte, jak se pro změnu životního stylu nakopnout? Doporučuju se obrátit na někoho, kdo problematice rozumí. A to je třeba certifikovaná koučka Lucka, která svou revmatoidní artritidu dostala do remise právě díky AIP.
Které potraviny AIP nedovoluje a jak je to s užíváním léků? Mohou tuto změnu jídelníčku podstoupit těhotné i kojící ženy?
Jaký vliv má uzdravení střeva na autoimunitní onemocnění? A proč je důležité léčit zrovna střevo, když vás bolí záda a klouby? V našich střevech totiž sídlí 80 % imunitního systému. Lucka Podolová vám dneska popovídá o autoimunitním protokolu (AIP) a jeho důležitosti v boji při autoimunitě.
Poslední část rozhovoru s farmaceutkou a terapeutkou funkční a celostní výživy a zdravého životního stylu Annou Fabiánovou je tu! Dočtete se, jaké potravinové doplňky a vitaminy užívat, jak se do změny jídelníčku nakopnout, a nakonec si můžete vzít inspiraci ze zdravých receptů.
Co vás napadne, když se řekne Bechtěrevova nemoc a strava? Jaký jídelníček je pro autoimunitní onemocnění nejlepší? Zeptala jsem se farmaceutky a terapeutky funkční a celostní výživy a zdravého životního stylu Anny Fabiánové, jak to vlastně se stravováním u autoimunitních nemocí je.
Víte, které potraviny do svého jídelníčku raději nezařazovat? A zajímá vás, jak je to s lepkem? Zeptala jsem se farmaceutky a terapeutky funkční a celostní výživy a zdravého životního stylu Anny Fabiánové, jak to vlastně se stravováním u autoimunitních nemocí je.